Principals

Principals
 
18.            Details of Principals since inception of the Vidyalaya
 
S.No.
Name of the Principal
Period
From
To
01
Sri R.A. Singh
01.02.1988 07.09.1988
02
Smt. S. Jaiswal
08.09.1988
17.01.1991
03
Sri K. Singh (I/c)
18.01.1991
31.07.1991
04
Sri R.B. Singh
01.08.1991
30.12.1993
05
Dr. N. N. Singh
30.12.1993
29.06.1996
06
Dr. D. K. Modi (I/c)
03.07.1996
25.10.1996
07
Sri R. P. Tiwari
26.10.1996
25.10.1999
08
Dr. M. M. Choudhary (I/c)
26.10.1999
16.11.1999
09
Dr. B. K. Sinha (I/c)
17.11.1999
18.04.2002
10
Sri A.K. Pandey (I/c)
19.04.2002
14.05.2002
11
Sri M.N. Banerjee
15.05.2002
13.09.2007
12
Sri C.B.P. Gupta (I/c)
24.08.2007
13.09.2007
13
Sri J.N. Prasad 14.09.2007 31.07.2009
14.
Dr. S.D Singh (I/c)
01.08.2009
11.06.2010
15
Dr. Anil Kumar (I/c)
12.06.2010
02.09.2010
16
Mr. R.K.P.Gupta
03.09.2010